جم فایل

گزارش کارآموزی آفات و بیماری گیاهان

گزارش کارآموزی آفات و بیماری گیاهان، این فایل با فرمت Word، با حجم ۱۱۷ صفحه و قابل ویرایش می باشد

بخشی از متن:

در ميان كرات منظومه شمسي كره اي وجود دارد كه قدرت خداوند در قالب حيات آشكار نموده است يك كره اي خاكي بستر حيات را براي فراهم آورد و گياهان سبز را براي ادامة زندگي در قلب خود رويانيد . به انسان به عنوان موجودي متفكر مأوي بخشيد پس از آغاز حيات از زمين شكل گرفت انسان‌هاي غارنشين بفكر ساختن خانه افتادند. آنان بار ديگر نياز به سوي زمين دراز كردند و زمين نيز، به محبت آنها پاسخ داد و اين چنين تمدن از دل زمين آغاز شد.ديوارهاي بلند و قطور «منع» و «مانع» شهرهاي قديم كه كوچكتر از روستاهاي امروز بودند فروريخت و درهاي بزرگ و كوچك كه باز شد و باز ماند و از انديشه پدرانمان گذشت كه:
به دنيايي بي در و ديوار و خانه هاي يكي شده و آدمهاي بيگانه با مرز و در و ديوار مي توان رسيد.انديشه بي‌راهي نداشتند. پرچين هاي ساده و كوتاه و سبز و پرگل و گياه و ميوه، با مهرباني هرچه بيشتر و درست تر بگويم با شرمي لطيف و انساني ميان املاكشان خط انداخته بود تا اختلافي هرچند كوچك هم پيش نيايد.سال و سالياني گذشت، اما آن ديوار بزرگ گرد شهر را كه تكه تكه كرده بودند تا مرزها از ميان برود، به ميان شهر كشيدند و بتدريج پرچين هاي پرگل و گياه به ديوار، و باغهاي پر درخت به خانه هاي چند طبقه بدل شد.هنوز مادربزرگها و پدربزرگها داشتند از درختهاي سيب و انار و گردو و گلدانهاي شمعداني كنار حوض هاي بزرگ مي گفتند كه نه از درخت نشاني ماند و نه از حوضها و شمعداني ها.با پيشرفت علوم پزشكي و آموزش بهداشت و نطفه كشتن بسياري از بيماريها و به واپس راندن مرگ و افزودن بر فرصت هاي زندگي و رشد جمعيت نيازهاي جديدي پديد آمد و زمينها از گل و گياه خالي شد.
و همه ماتم گرفتيم كه پس از اين بايد در دنيايي سنگي و سيماني و بيگانه با گل و گياه زندگي كنيم.اگر ماشين‌ها به جنگلها هجوم برده و طبيعت را با جاده و آسمان خراشهايش ويران كرده است و استخراج نفت و ساختن پالايشگاهها و ايجاد كارخانه ها بسيار و بارها كردن مقدار فراواني سرب و سم و دودهاي خفه كننده در فضاي شهرها بايد راهي براي آشتي كردن با طبيعت – طبيعتي كه انسان بخش بزرگي از آنست و هرچه كرده به اميد آسان كردن زندگي بوده نه ويران كردنش – يافت. ناچار است كه از طبيعت استفاده كند اما تا نهايت ويرانيش نرود، چون ديگر چيزي براي سودآوري و سودبخشي نمي ماند.

این گزارش شامل مباحث زیر می باشد:

خاك

تهية زمين چمن

كاشت بذر

مقدار بذر در واحد سطح

نگهداري چمن

تهيه و تازه كردن چمن

كودپاشي

آبياري چمن

علفهاي هرز چمن

علف كش ۲-۴D

علفهاي هرز چمن و مبارزه با آنها

كاربرد تزئيناتي چمن

بررسي گياهان در طراحي فضاي سبز و مبارزه با آفات آنها

چنار

نارون

فصل سوم

نگهداري گياهان

آبياري

كوددهي

مالچ پاشي

هرس درختان و درختچه ها

زمان مناسب هرس

هرس زمستانه

هرس تابستانه

هرس پائيزه

هرس بهاره

روش هاي هرس

هرس تنك

هرس سرشاخه

زمستانگذراني فضاي سبز

روش كاهش خسارت زمستاني

بادسوختگي

كاهش شديد دما

آفتاب سوختگي

برآمدن يا آماس كردن خاك

آسيب ناشي از برف و يخ

خسارت ناشي از نمك

خسارت ناشي از برف روبي

پوسيدگي چمن

فصل چهار

آراليا

اركيده

برگ انجيري

بگونيا ببري

پاپيتال

پاپيتال

ياس آبي

داوودي

ديفن باخيا

عشقه

فيكوس

فيكوس بنجامين

ليندا

موز

نخل مرداب

يوكا خنجري

بيماري لكه سياه گلابي

بيماري سرطان تنه و شاخه سيب

منابع و مآخذ


دانلود این فایل :

گرد آوری : DownloadsFile.ir

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا