جم فایل

پروژه کارآفرینی كارخانه تولید آرد

پروژه کارآفرینی كارخانه تولید آرد در ۶۳ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

فهرست مطالب

فصل اول

مقدمه

فصل دوم

كلیات و شناخت طرح

زمین كارخانه

تأسیسات كارخانه

آب مصرفی كارخانه

ماشین آلات و تجهیزات

سرمایه در گردش

فصل سوم

مراحل خط تولید

فصل چهارم

آشنایی با ماشین آلات كارخانه

فصل پنجم

اطلاعات مالی و حسابداری

فصل اول

مقدمه

گندم یكی از مهمترین مصولات كشاورزی جهان و تأمین كننده نیاز غذایی افراد بسیاری در كشورهای جهان می باشد . در جهانی گندم و انرژی دو كالای استراتژیك می باشند نقش سیاسی اقتصادی این غله در معاملات و معادلات جهانی بسیار محسوس می باشد و بوسیله برتری كشورهائی است كه كشاورزی مدرن و زمین های قابل كشت مناسب دارند .

حال در صورت تورم جهانی و یا افزایش نهاده های مرتبط با گندم ، قیمت گندم افزایش می یابد و این افزایش مستقیماً در جوامعی كه برنامه غذایی آنها بیشتر از نان تشكیل شده تأثیر می گذارد . بخصوص اگر درآمدهای یك جامعه پایین باشد (عمدتاً كشورهای فقیر و جهان سوم) زیرا كه وابستگی تغذیه ای به نان ارتباط مستقیمی با درآمد خانوارها و یا در سطح بالاتر با درآمدهای یك كشور دارد . خلاصه اگر آن كشور مانند كشور ما به آرد و نان یارانه اختصاص دهد و از عمده ترین كشورهای وارد كننده گندم باشد .

در ایران ۹۰% از مجموع یارانه های پرداختنی دولت در بخش های مختلف اقتصادی به آرد و نان تعلق می گیرد با این وجود كشورمان بعد از فراسنه دومین مصرف كننده نان در جهان می باشد . و میزان مصرف سرانه نان هر ایرانی ۱۰۵ كیلوگرم برآورد شده است . هر چند كه مطابق تصویب شورای اقتصاد در طول هشت سال یارانه نان حذف خواهد شد ولی اتلاف گندم و نان سالانه حدود ۱۰۰ میلیوم دلار زیان به درآمدهای كشور می زند .

از این رو پروژه ارزیابی طح كارخانه آرد بهبهان نیز به دلیل ارتباط طرح با موضوع گندم و وابستگی شدید ایران به واردات آن و یارانه هایی كه به این غله اختصاص می یابد انتخاب گردیده است .

گندم و صنعت آسیابانی :

موقعیت جغرافیایی گندم : گندم از كرانه های قطبی تا حوالی استوا كشت می شود در فاصله عرض جغرافیائی ۳۰ و ۶۰ درجه شمالی و مابین ۲۷ و ۴۰ درجه جنوبی كشت آ« با موفقیت بیشتری توأم است . از نظر ارتفاع از سطح دریا تا ارتفاع ۳۰۵۰ متری در كنیا و ۴۵۷۲ متری در تبت به عمل می آید .

گندم در خاكهای لومی سنگ ین ورسی به بهترین وجه به عمل می آید . البته در خاكهای سبكتر هم محصول رضایت بخشی می دهد ولی نیاز به كود از ته دارد .

از نظر شرایط محیطی گندم در آب و هوای نیمه استوائی ، معتدب گرم و معتدل سرد به عمل می آید . ۲۲۹ تا ۷۶۲ میلیمتر بارندگی كه بیشتر در بهار ببارد ، برای گندم بسیار مناسب می باشد و متوسط درجه حرارت در تابستان بایستی از ۱۳ درجه بالاتر باشد . فصل كاشت گندم در اواخر پائیز (گندم زمستانه) و یا در اوائل بهار (گندم بهاره) می باشد .

گندم بهاره : در مناطقی نظیر علفزارهای كانادا و استپ های روسیه كه زمسانهای بسیار سختی دارند كاشته می شود . شرایط آب و هوائی كشورهائی كه گندم بهاره می كارند بدین قرار است كه بارندگی در بهار و اوایل تابستان به حداكثر می رسد و دما در اوسط و اواخر تابستان در گرمترین حد خود است . این وضعیت آب و هوائی شرایط خوبی را برای به عمل آمدن گندم های زود رس با اندوسپرم بلوری و مقدار پروتئین زیاد كه برای نانوائی مناسب است فراهم می آورد . به دنبال به كار گرفتن گونه های جدیدی كه به خاطر برخورداری از ویژگی های زودرس بودن اصلاح شده اند سطح زیر كشت گندم بهاره در نواحی شمالی نیمكره شمالی ، مرتباً رو به افزایش است .

گندم زمستانه : در آب و هوائی كه با دما و بارندگی یكنواخت به عمل می آید رشد كندتری دارد این نوع گندم دارای عملكرد بیشتر و پروتئین كمتر است . و برای بیسكویت سازی و كیك سازی مناسب تر از نانوایی است .

دانلود این فایل :

گرد آوری : DownloadsFile.ir

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا