جم فایل

پروژه کارآفرینی شرکت رب

پروژه کارآفرینی شرکت رب در ۲۳ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

كارآفرین و كارآفرینی:

كارآفرینی یعنی درهم آمیختن ویژگیهای شخصی و ابزار مالی و منابع موجود در محیط با استفاده از تجهیزات، تسهیلات و امكاناتی كه در اختیار داریم.

كارآفرینی كسی است كه توانایی آنرا دارد تا فرصتهای كسب و كار را ببیند و آنها را ارزیابی كند، منابع لازم را جمع‌آوری و از آنها بهره‌برداری كرده و عملیات مناسبی را برای رسیدن به موفقیت پی ریزی نماید.

كارآفرین كسی است كه دارای ابتكار عمل و خلاقیتهای جدید و نوآوری در مقایسه با دیگران و برای رسیدن به هدفهای اقتصادی تلاش می‌كند.

«خصوصیات روحی، حرفه‌ای، ذهنی، شخصیتی یك فرد كارآفرین»

الف: ویژگیهای عمومی:

۱) خودباوری ۲) ریسك پذیری ۳) هدایت و رهبری ۴) خلاقیت ۵) آینده‌نگری.

ب) صفات بارز:

۱) اعتماد به نفس ۲) استقلال رای ۳) خوش بینی ۴) نیاز به كامیابی ۵) منفعت شناسی ۶) ایستادگی ۷) سخت كوشی و پشتكار ۸) مردم داری ۹) انتقاد پذیری ۱۰) نوآوری ۱۱) ابتكار ۱۲) انعطاف پذیری ۱۴) دوراندیشی ۱۵) اراده ۱۶) پیشقدمی ۱۷) اشتیاق به انجام كارهای بزرگ ۱۸) توانایی ریسك پذیری

ج) رفتار حرفه‌ای كارآفرینی

۱) گزینش درست حرفه ۲) الگو قراردادن افراد موفق ۳) اصلاح نكات ضعف ۴) برنامه ریزی ۵) قبول مسئولیت ۶) اعتماد به كاركنان ۷) داشتن ظاهری مناسب ۸) قدرت تصمیم‌گیری ۹) در زمان حال زندگی كردن.

د) ذهنیت كارآفرین

۱) احساس رضایت از كار ۲) فعالیت اندیشمندانه ۳) محدود نكردن ذهن به فعالیتهای روزمره ۴) خوش خلق ۵) سازماندهی فكری ۶) داشتن ذهنیت مثبت

هـ) پرورش ذهنیت مثبت

۱) متمركز كردن ذهن به فعالیتهای مثبت ۲) گزینش اهداف مثبت در كار خود ۳) معاشرت با كسانیكه اندیشه كارآفرینی داشته و به آنها عمل می‌كند. ۴) پرهیز از اندیشه های منفی ۵) در دست گرفتن مهار ذهن و باور كردن آن برای بهره‌گیری بهتر ۶) گوش به زنگ بودن برای استفاده از فرصتها ۷) رها كردن فكرهایی كه نتیجه دلخواه به بار نمی اورد ۸) انتخاب محیط زندگی با نیازها ۹) باور داشتن استعدادهای خود ۱۰) با فعالیت تنشهای ذهنی را دور ساختن.

و) عادتها و رفتارهای كارآفرین

توجه: ایجاد عادتهای خوب و دشوار است اما همینكه بدست آید به دارایی مهمی تبدیل می‌شود، كار آفرین در وضعیت فشار دائمی به سلامت فكری و بدنی نیاز دارد و برای مواجه با تنشها نكات زیر برای كارآفرین ضرورت دارد.

۱) میانه روی در خوردن و آشامیدن ۲) استراحت كافی ۳) خودداری از استعمال دخانیات ۴) جدا كردن امور مهم از امور فوری ۵) بیدار شدن از خواب ۲ یا ۳ ساعت زودتر از حد معمول ۶) برنامه ریزی برای فعالیتهای مهم روز بعد قبل از خواب ۷) حفظ عاداتی كه كسب نموده است.

امید است با كسب عادات و صفات مذكور و حفظ آن كارآفرینانی موفق بوده شغلی را انتخاب نمایندكه:

۱) مورد رضای خداوند متعال باشد ۲) مورد نیاز جامعه باشد ۳) با فرهنگ جامعه اسلامی مطابقت داشته باشد ۴) در توان مادی و جسمی خودتان باشد.

یكی از مهمترین احتیاجات موجودات از بدو تولد نیاز به خوراك می باشد . انسانها از دوران ماقبل از تاریخ برای تهیه خوراك خود تلاشهای زیادی انجام داده اند .

و با گذشت زمان به پیشرفتهایی در زمینه تهیه انواع مواد غذایی و مصرف آن دست یافته‌اند.

اما این امر با مشكلاتی هم روبرو بود از قبیل تارخی مصرف كم و انقضاء زود ، امكانات كم بهداشتی و نفوذ میكروبها و … كه هریك مانع بزرگی در برابر رفع این نیاز بودند .

با رشد تكنولوژی و صنعت بصورت مدرن امروزی انسانها به علم پاستوریزاسیون دست یافتند و توانستند در كارخانجات و كارگاهها مواد غذایی را بصورتهای گوناگون بسته بندی و كنسرو كنند بطوریكه تا مدتهای زیادی قابل استفاده باشند .

یك نمونه از این محصولات بسته بندی شده رب گوجه فرنگی می باشد كه تقریبا در تمام خوراكیها بكار برده می شود .

ایران در تولید این محصول از اوایل انقلاب به حد خودكفائی رسید و كارخانجات زیادی به آن اقدام نمودند .

ارمغان تكنولوژی

گام نهادن در مسیر خوشبختی و یا تسریع در نابودی حیات و زندگانی ؟

هدف از پیشرفت چیست ؟

همواره انسان خاكی در رسیدن به بهترین ها كه خود آن را پیشرفت نامیده است .

بسیاری چیزها را از كف داده است و اگر این آخری سلامتی باشد به معنای از دست رفتن حیات بشری است دانشمندان و مخترعان از یك سو دائما وسایل راحتی انسان را اختراع و روشهای نوین بهزیستی را معرفی می كنند و از سوی دیگر با معضلات پیش آمده كه با آن مقابله می شود آنهایی اند كه بچشم می‌آیند ولی آنهایی كه از دیده پنهانند آرام آرام ضربات مخرب خود را بر زندگی انسان وارد می كنند .

سمومی كه از راه دسته از معضلات تكنولوژی قرن است كه حیات انسانی را شدیدا به خطر انداخته است . سموم دفع شده از كارخانجات صنعتی پس از ورود به خاك از طریق ریشه گیاهان به نسوج آن نفوذ می كند . گیاهان پر مصرفی ماننده كرفس ، جعفری ، هویج و … كه عمدتا در غذای روزانه انسان قرار دارد و ماده ای سمی به نام سورالنس دارند كه شدیدا سرطان زا بوده و DNA ( دی ان آ ) را تخریب می كنند .از آخرین خبرها استنباط می شود كه قارچهای خوراكی نیز آرام آرام به غذاهای سمی تبدیل شده اند .

سم یافت شده در این گیاهان گوشتی باعث بروز تورمورهای بدخیم ریه شده است كه میزان آمار آن روز به روز افزایش می یابد و این همه ارمغان تكنولوژی است كه خود به یك مهمان ناخوانده تبدیل شده است و هر روز كه پیش می رویم بر تعداد آنها نیز افزوده می شود .

اساسنامه

اساسنامه در حقیقت قانون اساسی شركت محسوب می گردد و بلكه اصول و ضوابط حاكم بر روابط شركت و شركا و افراد ثالث و اداره و انحلال شركت در آن پیش بینی شده است .

اساسنامه چه در شركت سهامی عام ، در شركت سهامی خاص و چه در شركت با مسئولیت محدود لازم است و بدون اساسنامه شركت تشكیل نمی گردد در حالی كه در سایر شركتها بیشتر شركتنامه جایگزین اساسنامه می گردد طبق ماده ۸ قانون اساسنامه شركتهای سهامی باید با قید تاریخ به امضای موسسین رسیده و مشتمیل بر موارد زیر باشد .

نام شركت

موضوع شركت به طور صریح و منجز

مدت شركت

مركز اصلی شركت و محل شعب آن اگر تاسیس شعبه مورد نظر باشد .

مبلغ سرمایه شركت و تعیین مقدار نقد و غیرنقد آن به تفكیك

تعداد سهام بی نام و با نام و مبلغ اسمی آنها و در صورتی كه ایجاد سهام ممتاز مورد نظر باشد تعیین تعداد و خصوصیات و امتیازات اینگونه سهام .

تعیین مبلغ پرداخت شده هر سهم و نحوه مطالبه بقیه مبلغ اسمی هر سهم و مدتی كه ظرف آن باید مطالبه شود كه به هرحال از ۵۰ سال متجاوز نخواهد بود .

نحوه انتقال سهام بانام .

طریقه تبدیل سهام بانام به سهام بی نام و بالعكس

در صورت پیش بینی امكان صدور اوراق قرضه ، ذكر شرایط و ترتیب آن

شرایط و ترتیب افزایش و كاهش سرمایه شركت

موانع و ترتیب دعوت مجامع عمومی

مقررات راجع به حد نصاب لازم جهت تشكیل مجامع عمومی و ترتیب اداره آنها

طریقه شور و اخذ رأی و اكثریت لازم برای معتبر بودن تصمیمات مجامع عمومی

تعداد مدیران و طرز انتخاب و مدت ماموریت آنها و نحوه تعیین جانشین برای مدیرانی كه فوت یا استعفا می كنند و یا محجور یا معزول یا به جهات قانونی ممنوع می گردند .

تعیین وظایف و حدود اختیارات مدیران

تعداد سهام تضمینی كه مدیران باید به صندوق شركت بسپارند .

قید اینكه شركت یك بازرس خواهد داشت یا بیشتر و نحوه انتخاب و مدت ماموریت بازرس

تعیین آغاز و پایان سال مالی شركت و موعد تنظیم ترازنامه و حساب سود و زیان و تسكیه آن به بازرسان و به مجمع عمومی سالانه

نحوه انحلال اختیاری شركت و ترتیب تصفیه امور آن


دانلود این فایل :

گرد آوری : DownloadsFile.ir

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا