جم فایل

پروژه کارآفرینی تولید روغن نباتی

پروژه کارآفرینی تولید روغن نباتی در ۵۸ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مقدمه

روغنها و چربی های خوراكی بخش عمده ای از تركیب مواد غذایی و غذای مصرفی روزانه را به خود اختصاص می دهند . رشد سریع جمعیت و نیاز به افزایش هر چه بیشتر تولید از یك سو و عدم استقلال صنایع روغن كشور از برخی لحاظ نظیر مواد اولیه ، ماشین آلات و یا كاتالیست ، خاك رنگبر و غیره از سوی دیگر ، مشكلات روز افزونی را سبب شده است كه حل آنها منوط به انجام فعالیت های گسترده و تلاش بیشتر از جانب محققین ، متخصصین و مسئولین امر در این زمینه است .

روغن كشی از دانه های روغنی به وسیله چرخهای اعصاری در ایران ، از قرنها پیش مرسوم بوده و بیشتر مصرف دارویی داشته است . مصرف روغن نباتی به عنوان یك ماده غذایی به همراه دیگر محصولاتی نظیر برنج و آرد ، از سال ۱۳۲۵ معمول شده است .

مردم ایران در بدو امر با اكراه و از روی ناچاری به استفاده از روغن نباتی مبادرت می نمودند و آن را فاقد مواد مورد نیاز بدن دانسته ، حتی مصرف آن را مضر می دانستند ، تا این كه به تدریج با آگاهی از تركیبات و خواص مواد تشكیل دهنده روغن نباتی ، به مصرف آن روی آوردند و در بسیاری موارد آن را بر روغن حیوانی نیز ترجیح دادند . روغن نباتی در حال حاضر به اشکال جامد ، مایع و مارگارین مورد مصرف قرار می گیرد ، كه نوع جامد آن به علت قابلیت نگهداری طولانی تر ، بالاتر بودن نقطه ذوب و همچنین بهبود در پلاستیسیته روغن های قنادی و مارگارین . البته روغن جامد باعث بهتر شدن طعم و بوی روغن می گردد ، مورد استفاده بیشتری دارد . در مقابل ، نوع مایع آن دارای ارزش تغذیه ای بالاتری است . مصرف این فرآورده ی غذایی ، سالیانه رو به افزایش بوده ، كه می توان از علل آن ازدیاد جمعیت ، افزایش درآمد ، بالا رفتن میزان شهر نشینی و حتی عادت به مصرف و . . . را نام برد .

می باید از هم اكنون با توجه به فاكتورهای مختلفی ، نظیر : رشد جمعیت ، رشد مهاجرت و تغییر سلیقه ، رشد درآمد و . . . با برنامه ریزی صحیح كه در درجه اول از مواد اولیه شروع می شود ( دانه های روغنی ) ، اقدامات مقتضی را جهت نیل به خودكفایی به عمل می آورد . لازم به ذكر است در گذشته در هیچ سالی وابستگی كشور به روغن خام كمتر از ۸۰% نبوده است .

در اینجا لازم به ذکر است از کلیه عزیزان و سرورانی که به هر نحو ما را در انجام این مهم یاری نمودند و موجات ایجاد یک صنعت مادر را فراهم ساختند صمیمانه سپاسگذاریم

-۱- هدف پروژه

هدف پروژه تصفیه و تولید روغن نباتی جامد به میزان ۳۰۰۰ تن در سال در دو شیفت كاری و رفع نیاز های مختلف این محصول در كشور و گام در جهت خودكفایی و همچنین صادرات به بازارهای هدف و در نتیجه افزایش توان اقتصادی کشور می باشد

۱-۲- محل اجرا : شهرستان نیشابور- شهرک صنعتی خیام

۱-۳- تعداد كاركنان : ۱۰۸ نفر

۱-۴- سوابق ثبتی مجری طرح

شركت شادگل در تاریخ ۲۸/۲/۱۳۷۸تحت شماره۱۱۳۵درنیشابوربه ثبت رسید .

این شركت با مسئولیت محدود و سرمایه ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۳ ریال شروع به فعالیت كرد .

۱-۵- سوابق تجربی و علمی مدیران

ردیف

نام ونام خانوادگی

رشته تحصیلی

تعداد سهم

۱

امیر امامیان

دیپلم

۵۴

۲

حمید رضا امامیان

دیپلم

۲۰۰

۳

مهدیه بلالی

دیپلم

۲۴۸

۴

ریحانه امامیان

دیپلم

۲۴۸

۵

ملیحه امامیان

دیپلم

۲۴۸

۶

علی اصغر امامیان

دیپلم

۲

۱-۶- مجوزات قانونی

موافقت اصولی به شماره ۲۸۰۸۴/۲ به نام شركت توسط وزارت صنایع جهت تولید میزان ۰۰۰/۳۰ تن روغن توسط وزارت صنایع ومعادن ( نمایندگی صنایع و معادن نیشابور ) جهت تولید میزان ۳۰۰۰۰ تن روغن نباتی جامد در سال صادر شده و در تاریخ . . . تمدید گردید .

با توجه به اقداماتی كه توسط مجریان طرح از نظر پیشرفت امور ساختمانی و برخی از قسمتهای كارخانه به عمل آمده بود ، چند ماه بعد پروانه تأسیس كارخانه صادر و اعتبارات اولیه آن از تاریخ صدور به مدت یك سال تعیین و تمدید شد .

لازم به ذکر است که این اعلامیه تاسیس به نام آقای محمد عظیمی سورانی صادر گردیده است.

۱-۷- شناخت محصول و موارد مصرف

چربی ها و روغنها ( لیپید های غذایی ) تأثیر زیادی در لذیذ بودن غذا از طریق بهبود طعم ، رنگ و بافت غذا دارند . همچنین چربی ها و روغنها منبع بسیار خوبی از انرژی می باشند و انرژی حاصله از آنها بسیار بیشتر از كربو هیدراتها و پروتئینها است .

روغنها در تولید محصولات غذایی مختلف از جمله كیك / كلوچه / بیسكوئیت / شیرینی جات / انواع شكلات / پفك / چیپس / انواع كنسرو / ( ماهی / لوبیا و . . . ) / فرآورده های گوشتی / كالباس / همبرگر / مارگارین / كره گیاهی و انواع سس به كار می رود .

مشخصات عمومی انواع روغنهای خوراكی مایع و جامد مطابق استانداردهای تدوین شده توسط اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی كشور بوده و برای انواع آنها تقریباً مشابه است .

عمده ترین ماده اولیه مورد نیاز صنعت روغن ، روغن خام است كه بیش از ۹۳% آن از خارج از كشور وارد می شود .

سازمان بهداشت جهانی میزان مصرف چربی هر فرد را روزانه ۸۰ گرم پیشنهاد می كند . بر طبق آمار منتشره در سال ۱۳۷۷میزان مصرف مستقیم روغن ۴۳ گرم در روز بوده است كه با در نظر گرفتن سایر منابع تأمین چربی این رقم كمتر از ۶۰۰ گرم خواهد بود . كه هنوز اختلاف زیادی با استاندارد سازمان بهداشت جهانی دارد . و البته به دلیل پایین بودن قدرت خرید مردم و نبود فرهنگ درست مصرف و توزیع مناسب كالا ستاد بسیج اقتصادی برای هر فرد سالانه ۱۴ كیلوگرم ( ۳۵ / ۳۸ گرم در روز ) روغن در نظر گرفته شده است . كه این مقدار با احتساب ۲۰ گرم چربی و روغن از سایر منابع برابر ۸۰ گرم خواهد بود .

همچنین ماده ۱۰۶ قانون برنامه سوم توسعه كشور در جهت توسعه و ایجاد ظرفیت های جدید روغن كشی ، دولت را مكلف به واردات دانه های روغنی به منظور ایجاد اشتغال و تكمیل ظرفیت های كارخانجات نموده و در این راستا وزارت محترم صنایع و معادن اقدام به صدور مجوز تأسیس كارخانجات نموده است .

بدین ترتیب ظرفیت كارخانه جات روغن كشی با سیستم اكستراكسیون نزدیك به ۸ / ۱ میلیون تن دانه در سال ۸۲ ( معادل ۳۲۴ هزار تن كنجاله ) شد كه با توجه به ظرفیت های جدید تا پایان سال ۸۷ ظرفیت واحدهای مذكور به ۶ / ۳ میلیون تن دانه در سال ( معادل ۶۴۸ هزار تن روغن خام و ۲۷۷۲ هزار تن كنجاله ) خواهد رسید . همچنین كنجاله روغن به عنوان محصول جانبی در صنعت روغن كشی محسوب می شود كه ۷۷% وزنی تولیدات این صنعت است و برای خوراك دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد .

دانلود این فایل :

گرد آوری : DownloadsFile.ir

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا