فرا فایل

پروپوزال بررسی نقش مناطق آزاد در توسعه گردشگری

توضیحات:
پروپوزال آماده رشته مدیریت و بازرگانی دریایی گرایش مناطق ویژه با موضوع بررسی نقش مناطق آزاد در توسعه گردشگری (مورد مطالعه در منطقه آزاد اروند)، در قالب فایل word و در حجم ۶ صفحه.

بخشی از بیان مسئله:
گردش اقتصادی صنعت گردشگری، حجم عظیمی از مبادلات تجاری بین المللی را به خود اختصاص داده و کشورهای مختلف با آگاهی از درآمد سرشار جهانگردی، اهمیت ویژه ای برای گسترش این بخش از اقتصاد جهانی قائل شده‌اند. در ایران نیز با درک مدیران، مناطق آزاد در بخش هایی از کشور که اتفاقاً از ویژگی های شاخص گردشگری نیز برخوردار هستند، این فرصت و مجال دیده شده تا در کنار توسعۀ صنعت و تکنولوژی، گردشگری نیز در بُعد کلان، در نظر گرفته شود و همپای دیگر بخش ها، فرصت و مجال رشد و توسعه یابد. (کفايتي، ۱۳۶۹)
مناطق آزاد عبارت است از نواحی محصور و محافظت ‏شده در کنار سواحل، فرودگاه‏ها و دیگر اماکن‏ می‏باشد، که کالا از طریق هوا، دریا و زمین بدون پرداخت‏ عوارض گمرکی برای امر صدور مجدد وارد و  با انجام‏ فرایندهای تولیدی و ایجاد ارزش افزوده‏ به کشورهای‏ مبداء یا ثالث صادر می‏گردد. (سایت شورای عالی مناطق آزاد کشور)
ویژگی‏های گوناگون این مناطق باعث گردیده که‏ تعداد این مناطق در سال های اخیر به سرعت رو به افزایش‏ باشد. کشورهای جهان سوم‏ نیز به خاطر ویژگی‏های این مناطق در سال های اخیر توجه زیادی‏ به ایجاد و توسعه‏ی این مناطق کرده‏ اند. مناطق آزاد دارای مزایای مختلفی می‏باشد که …

فهرست مطالب:
بیان مساله
اهمیت و ضرورت تحقيق
ادبیات و پیشینه تحقیق
سوالات تحقیق
اهداف تحقیق
روش انجام تحقیق
فهرست منابع و مآخذ

دانلود این فایل :

گرد آوری : DownloadsFile.ir

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا