جم فایل

پایان نامه بررسی روند ساخت لوله در لوله سازی اهواز

پایان نامه روند ساخت لوله در لوله‌سازی اهواز در ۱۰۰ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

فهرست مطالب

چكیده

مقدمه

فصل اول:

تاریخچه

نمودار سازمانی كارخانه

لیست لوله های موجود

فصل دوم: معرفی كارخانه های موجود در لوله سازی اهواز

۱-۲ كارخانه تولید لوله قطر بزرگ

۲-۲ كارخانه های تولید لوله قطر كوچك

۳-۲ كارخانه های پوشش

فصل سوم: مشخصات مواد مصرفی و دستگاه های مورد استفاده

۱-۳ مشخصات مواد مصرفی

۲-۳ دستگاه های مورد استفاده در كارخانه

فصل چهارم: نحوه كار دستگاه ها و تنظیمات آنها

۱-۴ میز تغذیه (Feed Table)

۲-۴ برش لبه (Edge milling)

۱-۲-۴ شرح عملكرد بخشهای Edge Milling

۳-۴ دستگاه PRE FORMER

۴-۴ دستگاه U-PRESS

۱-۴-۴ شرح كار دستگاه U-PRESS

۲-۴-۴ تنظیمات دستگاه U-PRESS

۵-۴ دستگاه O-PRESS

۶-۴ دستگاه WASH

۷-۴ دستگاه END SQUARING

۸-۴ دستگاه PIPE DRYER

۹-۴ دستگاه جوش داخلی INSIDE WELDER

۱۰-۴ دستگاه جوش خارجی OUTSIDE WELDER

۱۱-۴ دستگاه انبساط لوله EXPANDER

۱۲-۴ دستگاه HYDRO TESTS

فصل پنجم: كنترل كیفیت و پژوهش

۱-۵ تضمین كیفیت

۲-۵ آزمایشگاه كنترل كیفیت

۳-۵ كالیبراسیون

۴-۵ بازرسی مواد و محصولات

۵-۵ واحد پژوهش و توسعهوئ

چکیده

در طی انجام این پایان نامه در کارخانه چهار با بخشهای فرمینگ . جوش . تکمیل و اداره مهندسی تعمیرات کارخانه چهار اشنا شده و این اطلاعات به شکل یک پایان نامه تحقیقاتی گرد اوری شده است.

پایان نامه حاضر شامل شرح پروسه تولید و دستگاههای مربوط به بخش بهره لذا برداری می باشد .لذا شرح واحدهای مربوط به بخش بازرسی در پایان نامه خواهد امد.

در پایان از کلیه مسئولین و کارمندان کارخانه ۴ که مرا در تهیه این پایان نامه یاری داده اند تشکر و قدر دانی می نمایم.

تاریخچه

شرکت لوله سازی اهواز در اوایل سال ۱۳۴۶ تأسیس و در مهر ماه همان سال با کارخانه تولید لوله از قطر ۲۴ تا ۴۲ اینچ پا به عرصه صنعت کشور گذاشت. سپس با تأسیس کارخانه تولید لولۀ قطرکوچک در بهار ۱۳۴۷ و با تولید لوله هایی از قطر ۶ تا ۱۶ اینچ گستره تولیدات خود را وسیع تر كرد.

برای تسریع تولید لوله و پاسخگویی به نیاز روزافزون کشور در سال ۱۳۵۴ دو کارخانۀ دیگر ۳ و ۴ برای تولید لوله های قطر کوچک و بزرگ بنا گردیدند . در همان سال شرکت برای تقویت توان فنی و به روز نمودن داشته های صنعتی خود عده ای از کارشناسان را برای آموزش به خارج از کشور اعزام نمود.

سال بعد و همزمان با تامین لوله خطوط انتقال گاز به کشور شوروی و با ارتقاء تجهیزات کارخانه تولید لوله قطر بزرگ، این شرکت موفق به تولید لوله تا قطر “۵۶ گردید.

با بوقوع پیوستن انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۵۷ و پس از آن آغاز جنگ تحمیلی و همزمان با تحریم شدید اقتصادی کشور و خروج کارشناسان خارجی ، شرکت در معرض تعطیلی قرار گرفت. اما پس از این وقفه در روند کاری شرکت در سال ۱۳۶۱ کارشناسان داخلی قادر شدند چرخ های متوقف شدۀ شرکت را دوباره به گردش در آورند.

در اواخر سال ۱۳۶۹ با قبول پروژه بسیار مهم و ارزشمند گاز ترش آغاردالان یکی از فعالیت های چشمگیر شرکت رقم خورد . در جریان این پروژه کارخانه پوشش جهت پوشش کاری لوله های تولیدی بنا شد و توانست در سال ۱۳۷۲ خطوط لوله این پروژه را با کیفیت بالای اجرایی پوشش نماید.

با گذشت یک دهه و به وقوع پیوستن اتفاقات و تحولات صنعتی در کشور، در سال ۱۳۷۹ در راستای طرح خصوصی سازی ، مالکیت شرکت لوله سازی اهواز به بخش خصوصی واگذار و از زیر نظر وزارت نفت خارج گردید.

این شرکت با تأمین لوله برای پروژه های مهمی همچون فاز ۱ پروژۀ پارس جنوبی به سفارش شرکت پتروپارس، فازهای ۲و ۳ پارس جنوبی به سفارش شرکت توتال فرانسه و نیز فازهای ۴و۵ پروژۀ پارس جنوبی به سفارش شرکت آجیپ ایتالیا توانسته است توانایی همیشگی خود را در پاسخ دهی موفقیت آمیز و به موقع در برابر تقاضای شرکت های مهم داخلی وخارجی به اثبات برساند.

شرکت لوله سازی اهواز با دارا بودن بیش از ۱۹۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص که در دو بخش عملیاتی و ستادی فعالیت می کنند توانسته است با بستن قراردادهایی با کشورهای خارجی در زمرۀ یکی از فعالان صنعتی خاورمیانه به شمار آید.

همچنین با استقرار سیستم یکپارچه کنترل و رد یابی مواد و محصول ( IMTS ) امکان پیگیری و ردیابی محصول و نیز کنترل اطلاعات تولید و پوشش لوله را برای مدیران و اطمینان مشتریان فراهم ساخته است.

امروزه واحد انبار این شرکت با در اختیار داشتن انواع ماشین آلات سنگین و برخورداری از کادر فنی مجرب، توانایی تخلیه و انبارش و تحویل مقدار ۲۵۰۰ تن انواع ورقهای فولادی را به خطوط تولید طی شبانه روز داراست. این بخش با دارا بودن ۵۶۰ هزار متر مربع انبارهای روباز و سرپوشیده استاندارد قادر به دریافت و انبارش ۴۵۰۰ تن انواع لوله های خام و پوششی در طول شبانه روز می باشد و توان آنرا دارد تا انواع لوله های قطر بالا را روزانه به تعداد چهار صد دستگاه تریلر و لوله های قطر پایین را با تعداد یکصد دستگاه به مقاصد مختلف خارج از شرکت بارگیری نماید.

شرکت لوله سازی اهواز با ظرفیت تولید سالانه ۶۰۰ هزار تن انواع لوله های فولادی ، ۴ میلیون متر مربع پوشش خارجی و ظرفیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع پوشش داخلی انواع لوله و با انعقاد قراردادهای تأمین لوله با شرکت های داخلی و خارجی همواره از بازوهای توانمند و پر قدرت چرخۀ اقتصاد کشور محسوب گردیده و امیدوار است با جدیت و کوشش هر چه بیشتر مدیران و پرسنل پر تلاشش مدارج افتخار را همچون گذشته با قاطعیت بپیماید.

دانلود این فایل :

گرد آوری : DownloadsFile.ir

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا