فایل ناب

عرضه و تقاضا اصلی

عرضه و تقاضا اصلی

دسته: حسابداری
بازدید: ۱ بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: ۳۳ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۲۳

عرضه و تقاضا
یكی از اصل‌‌های مهمی كه در فعالیت‌های اقتصادی همواره مورد توجه فعالان اقتصادی و تصمیم‌گیران قرار می‌گیرد، موضوع عرضه و تقاضا است در واقع صعود و نزول هر فعالیت اقتصادی در بازار در شرایط طبیعی، معلولی از ارتباط میان عرضه و تقاضا است از همین‌رو پیش از ورود به هر بازاری چه تولیدی و چه خدماتی اولین چیزی كه مورد توجه قرار می‌گیرد این است ك

قیمت فایل فقط ۷,۰۰۰ تومان

عرضه و تقاضا اصلی


نگاهی كوتاه بر تورم وتوزیع درآمد:

http://www.eghtesadi.ir/

تورم ونوزیع نا برابر درآمدها از مشكلاتی است كه اكثر كشورهای جهان با آن مواجه هستند ، ومقابله با هردو ازجمله اهداف سیاستهای اقتصادی دولتها محسوب می گردد.

توزیع درآمدها تا حدود زیادی تحت تاثیر نرخ تورم است . آثار افزایش تورم دراقتصاد عمدتا” ازطریق توزیع نا برابر درآمدها وفشارهای ناشی ازآن درجامعه ظهور می یابد.

هم تورم وهم توزیع نابرابر درآمدها آثار وتبعات منفی وزیانباری ازخود برجای می گذارند ومی توانند موجبات تغییرات ساختاری دراقتصاد را بوجود آورند ، تغییر درنحوه والگوی مصرف ازجمله این تغییرات محسوب می شود.

تورم فقیر را فقیرتر وغنی راغنی تر می نماید . تورم توام با ركود ممكن است بطور صوری توزیع درآمدها را عادلانه تر نشان دهد.توزیع ثروتها بیش از توزیع درآمدها تحت تاثیر تورم قرار می گیرد .

مشكل است با داشتن تورم بالا، به توزیع نسبتا”برابر درآمدها دست یافت. درنرخهای تورم پائین این امر ممكن تر بنظر می رسد.

چگونگی توزیع درآمدها دركشورها تا حدود زیادی به سهم دولتها دراقتصاد بستگی دارد. مقایسه صحیح وضعیت توزیع درآمد كشورها بایستی با توجه به این مسئله مهم باشد. انتظار می رود كشورهائی كه دولتها درآن سهم بیشتری دراقتصاد دارند توزیع درآمدهای عادلانه تری داشته باشند.

سیاستهای توزیع درآمدی وكنترل تورمی باید هماهنگ اتخاذ شوند درغیر اینصورت حصول به هردوی این اهداف میسر نخواهد بود.

قیمت فایل فقط ۷,۰۰۰ تومان

دانلود این فایل :

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا