فایل ناب

شرکت

شرکت

دسته: مدیریت
بازدید: ۱ بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: ۲۵ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۲۵

 بخش اول
نام – موضوع – مدت و مرکز اصلی شرکت
ماده ١) نام شرکت
ماده ٢) موضوع شرکت
شامل ساخت و تکمیل پروژه ساختمانی ١٠٢ واحدی واقع در خیایان اشرفی اصفهانی کوی کیهان نو تقاطع بزرگراه حکیم و واگذاری آن و انجام کلیه امور مجاز تجاری و بازرگانی که بطور مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با موضوع شرکت می¬باشد
ماده ٣) مدت شرکت
از تاریخ ثبت به مدت

قیمت فایل فقط ۷,۰۰۰ تومان

شرکت


  بخش دوم

سرمایه و سهام


ماده ٥) سرمایه :

سرمایه نقدی شرکت مبلغ -/۰۰۰,۰۰۰,۵۱ ریال منقسم به ۱۰۲۰۰ سهم -/۰۰۰,۵ ریالی با نام  می­باشد که تمام آن نقداً از طرف صاحبان سهام پرداخت شده است.


٦) پرداخت بقیه ملبغ اسمی سهام :

قسمت پرداخت نشده مبلغ اسمی سهام مذکور در ماده ششم بر حسب احتیاجات شرکت در موعد یا مواعدی که طبق تصمیم هیئت مدیره تعیین می­شود ، پرداخت می­گردد و در این مورد هیئت مدیره وفق مواد ۳۵ تا ۳۸ لایحه قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت اقدام خواهد نمود.


۷) اوراق سهام :

کلیه سهام شرکت با نام است. اوراق سهام شرکت متحدالشکل و چاپی و دارای شماره ترتیب و حاوی نکات مذکور در ماده ٢٦ لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفند ماه ۱۳۴۷ بوده و به امضای دو نفر از مدیران شرکت که از طرف هیئت مدیره تعیین می­شوند خواهد رسید و به مهر شرکت ممهور می­گردد.


٨) گواهینامه موقت سهام :

تا زمانی که اوراق سهام صادر نشده است شرکت به صاحبان سهام گواهینامه موقت سهم  می­دهد که معرف تعداد و نوع سهام و مبلغ پرداخت شده آن است.ماده ۹) غیرقابل تقسیم بودن سهام :

سهام شرکت غیرقابل تقسیم می­باشد. مالکین مشاع مکلفند که در برابر شرکت تنها به یک نفر از خودشان نمایندگی بدهند.۱۰) انتقال سهام با نام :

صاحبان سهام حق انتقال سهام خود را ندارند مگر با موافقت هیئت مدیره ، نقل و انتقال سهام با نام باید در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد و انتقال دهنده و انتقال گیرنده یا نمایندگان قانونی آنها باید در دفتر شرکت حاضر شده نقل و انتقال را گواهی می­نمایند. نقل و انتقال سهام با نام بدون رعایت تشریفات فوق از درجه اعتبار ساقط بوده و شرکت کسی را صاحب سهم خواهد شناخت که سهام به نام او در دفتر سهام شرکت به ثبت رسیده باشد و علی­الاصول مواد ۳۹ و ۴۰ لایحه قانون تجارت مجری خواهد بود.


ماده ۱۱) مسئولیت صاحبان سهام :

مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است.

  بخش سوم

تغییرات در سرمایه شرکت


ماده ۱۲) کاهش یا افزایش سرمایه شرکت :

هر گونه کاهش یا افزایش سرمایه شرکت با رعایت مقررات لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفند ماه ۱۳۴۷ صورت خواهد گرفت.


تبصره ١ : اساسنامه شرکت نمی­تواند متضمن اختیار افزایش سرمایه برای هیئت مدیره باشد.


ماده ۱۳) حق تقدم در خرید سهام جدید :

در صورت افزایش سرمایه ، صاحبان سهام شرکت در خرید سهام جدید به نسبت سهامی که مالکند حق تقدم خواهند داشت. ترتیب استفاده از این حق تقدم طبق مقررات لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوبه اسفند ماه ۱۳۴۷ خواهد بود.

قیمت فایل فقط ۷,۰۰۰ تومان

دانلود این فایل :

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا