جم فایل

تحقیق افت تحصیلی

تحقیق افت تحصیلی، این فایل با فرمت Word، با حجم ۱۶ صفحه و قابل ویرایش می باشد

بخشی از متن:

هنوزم كم‌آموزي يا همان افت تحصيلي مشكلي همه گير است،اين مشكل در هر خانه و كلاس وجود دارد و تنها با كمك والدين و معلمان حل مي‌شود.افت تحصيلي مشكلي است كه زندگي خانواده‌ها را آشفته مي‌كند،بازدهي كلاس را به حداقل و انگيزه و احساس كنترل فردي را از كودك مي‌گيرد. اميدوارم بتواني از اين مطلب (شما خواننده)براي معكوس كردن روند اين سندروم در خانه هايتان استفاده كنيد.بعضي كودكان كه دچار افت تحصيلي مي‌شوند تنها و غمگين هستند و به نظر مي‌رسد كه تمايل دوستي با ديگران ندارند.اين نوع كودكان ممكن است اهل دادوبيداد،آه و ناله و شكوه و شكايت باشند و يا همسالان خود را مورد آزار و اذيت قرار دهند.عده‌اي از آنها اهل زورگويي هستند وسريع عصبي مي‌شوند و كنترل خود را از دست مي‌دهند همچنين بعضي از آنها حالت تهاجمي دارند و احتمالا اين كار را با ستيزه‌ جويي‌هاي تفريحي شروع مي‌كنند.در مدرسه هرنوع علاقه بچه هاي كم‌آموز به نوع زندگي اجتماعي ،باور‌ها و ارزش‌هاي آنان بر‌ميگردد. اين بچه ها عموما مدرسه را مكاني ملال‌آور مي‌دانند. بعضي از آنها هرگز حاضر به خواندن حتي يك صفحه كاب نيستند و عده اي نيز آنچنان محو خواندن مي‌شوند كه انگار با اين كار از چيزي فرار مي‌كنند به ويژه هنگامي كه مجبور به انجام تكاليف يا كارهاي روزمره‌ي مربوط به خانه هستند.

چکیده:

پژوهشگران هنوز نتوانسته اند علت خاصي را براي افت تحصيلي پيدا كنند. اما تنها به نظر مي‌رسد كه اين گونه كودكان روند موفقيت را به درستي نياموخته اند.نكته اين است كه بچه هاي مورد بحث،ياد گرفته اند كه كمتر از ظرفيت خود موفق شوند.كودكي كه به درس گوش نمي‌دهد ،خوب مطالعه نمي‌كند و خوب ياد نمي‌گيرد و تكاليف درسي اش را كامل انجام نمي‌دهدبراستي چگونه مي‌تواند از نظر تحصيلموفق باشد؟
بچه هايي كه افت تحصيلي دارند ،بچه هايي هستند كه ديروز خوش مي‌درخشيدند،اكثر آنها بچه هايي هستند كه در سن قبل از دبستان از نظر كلامي رشد بسيار عالي داشته اند ولي به دليل بروز برخي از مشكلات،اشتياق آنها به يادگيري كم شده ظهور اين مشكل در عده اي تدريجي و در عده اي ديگر يكباره و ناگهاني است.

این تحقیق شامل مباحث زیر می باشد:

مقدمه

چكيده

كم‌آموزي تحصيلي چيست؟

سندروم كم‌آموزي چيست؟وچه چيزي عامل آن است؟.

تربيت والدين چگونه باشد تا كودك به سمت موفقيت حركت كند؟

رفتار والدين با كودكان كم‌آموز

براي انجام امور صبحگاهي يك كودك وابسته مي‌توانيد اين كارها را انجام دهيد

يكي از عوامل افت تحصيلي استرس ناشي از امتحان و اضطراب هاي زياد است

روش‌هاي كاهش استرس

وقت خود را مانند پولتان مديريت كنيد

تربيت كودك چگونه بايد باشد تا به سمت موفقيت حركت كند

والدين به عنوان الگوهاي مؤثر

نتيجه گيري

دانلود این فایل :

گرد آوری : DownloadsFile.ir

مشاهده بیشتر
دوره آموزشی بال پرواز کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا